Nejkrásnější dekorace na zdi – co stojí zvolit do záchodu

koupelna
Aranžace záchodu anebo koupelny je rozhodně nějaká výzva. Úvodním krokem je určitě počítat plochu a druhy zařízení. V případě věřejného buď podobného záchodu, tř. v hotelu anebo bazénu, budou to samozřejmě docela jiné věci – v soukromém záchodě nemusí nikdo stavět dodateční dveře, zřídka rovněž se tam nacházejí sušiče ruk.

Také v soukromých záchodech často se nachází více nábytku, především když záchod je spojen s koupelnou. Pozdější kroky jsou stavba, pokládaní dlaždic nebo jiné podlahy. Obvykle aranžace záchodu končí dekorováním, ale úplně není to nejmíň důležitý krok, ale vážný činitel který má silný vliv na pocit prostoru, náladu a samozřejmě vzhled záchodu.

zařízení
Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com

Dekorace na stěnu musejí ve záchodech a koupelnách splňovat několik podmínek. Nejdůležitější je odolnost proti vodě – pokud není to splněné, dekorace nejen ztratí nádherný vzhled, ale okamžitě se stanou dobrou kultivačním mediím pro bákterie anebo plíseň. Celé štěstí, v dnešní době rozmanité obchody a další podníky návrhují dost dekoraci na stěnu do záchodů a koupelny, aby každý mohl najit něco dobrého pro svoje potřeby. Na příklad soudobý obrazy na zeď, tj. fotky anebo grafiky vyraběné na luxusním malířském platně, můžou vypadat docela hezky. Pokud jde o větší dekorace nástěnné, fototapety buď tradičné tapety také jsou velice dobrým řešením – v současné době vzory, v perfektní rozlišení, můžou být vytisknuté na zvláštních platnech odolných vůči vodě. Takové dekorace jsou velice všestranné a můžou se nacházet zároveň ve věřejných a soukromých záchodech – jedině v tomto prvním případě doporučovaná je větší plocha dekorací.

Jiné pozoruhodné dekorace na zeď do záchodů jsou rovněž dostupné v nejrůznějších barevních variantech a patří k ním např. dlaždice na stěnu, dekorativní mozaiky, aranžmá z cihly nebo kamenu. Ve věřejných záchodech docela elegantní je také luxusní ocel a mramor nebo jeho nádherná imitace. Teď docela pozoruhodné účinky jsou dosažitelné díky veselým a saturovaným barvám – úžásně vypadá nejen tradiční modrá a zelená, ale i oranžová, žlutá, červená a barva písku. O pozoruhodných možnostech novodobých nástěnných dekorací do záchodů nejlíp si přesvědčit na vlastní oči – na internetu se nachází obrovské množství vzorů a fotografií hotových prostorů.