Jaké řešení jsou používáné v novodobých veřejných záchodech.

publiczna toaleta
Veřejné záchody můžete najít obvykle v centrách měst či v jiných prostorech, kde pobýva hodně lidí. Výborným příkládem je metro. Nicmeně bez ohledu na to, kde to je většina z nás loučí veřejné záchody s něčím ošklivým a s špinou. Bohužel mnohdy je to pravda. Veřejné záchody skoro vždy jsou placené a není to problém pokud jejich stav je správný. Mimo čistoty velice základní je bezpečí a také prřístupnost pro osoby s omezenou pohyblivostí.

toaleta publiczna
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

V naším článku chceme charakterizovat Vám zajímavé záchody, které je možné použit v různorodných částech světa. V naším názoru nejvíc zajímavé záchody můžete najít během cestování po Asie. Japonské toalety jsou známé na celém světě. Je tak protože jsou velice moderní. Pro běžného člověka z naše častí světa pravděpodobně bude to kulturní šok. Očividně záchody vypadají podobně jak té, které používáme každodenně.

Japonské záchody mají pár velmi zajímavých funkci. Jsme jistý, že překvapí Vás prkýnko, které se samo zvedá a poklada. Kromě samosklopnosti prkýnko občas ma funkce masírování. Ale není to konec překvapení. Některé prkýnka jsou vyhřívané. Musíme říct, že především v zimě je to výborný nápad. Občas můžete najít rovněž prkýnko, které se bude samo dezinfekovat. Nemusíte nic otírat, aby sednout na povrchu bez bakterie. V japonské toaletě můžete si poslouchat hudbu. Je to běžná výbava každé toalety. Japonské záchody jsou plné elektroniky a občas mají opravdu mnoho funkci.

Zajímavým příkládem je samočinné mytí. Po skončení potřeby stačí zmáčnkout příslušné tlačitko, aby toaleta umyla Vám zadek. Jistě použítá voda bude teplá. Můžete též kontrolovat tlak vody. Po omývaní můžete osušit si zadek díky speciálnímu osušovači. V Japonsku existuji též záchody, které kontroluji zdravotní situace uživatelů. Záchodova mísa analyzuje moč, měří tlak a také tělesnou teplotu. Vedle toho važí a dava informace o vaze těla.

toaleta publiczna
Autor: shrinkin’violet
Źródło: http://www.flickr.com

Japonci mají speciální přezůvky, kterých použivájí pouze v záchodě. Je vidět, že pro Japonců hygiena je opravdu velice důležitá. Inteligentní záchody jsou velice zajímavé. Možné, že brzy srovnatelné záchody budou populární rovněž v Evropě. Až do této doby musíme využívat normální záchody. Doufejme, že veřejné toalety, kterých budeme využívat budou alespoň čisté.