Jaké pozoruhodné účinky dává na první pohled nevelká obnova interiéru

renovace
Během obnovy bytu nejlepším nápadem bude naplánování toho, co se v něm bude nacházet. Kvůli tomu je možné posuzování toho, jaký druh podlahy bude nejvhodnější, jaká plocha zdí bude volná, kolik volných čtverečních metrů zůstane v interiéru. Ikdyž se to nezdá, už to dává několik pozoruhodných informací, protože nejlépe zvolit takové barvy a dekorace stěn, jež shodují s plochou – světlé barvy, takové jako např. smetanová, žlutá nebo světlé zelená vizuálně zvětšují plochu, a velmi intenzivní – můžou vypadat pozoruhodně a dávat speciální rys, ale můžou také zmenšit prostor.

plochý
Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Zejména takovým barvám, jako na příklad červená buď intenzivně růžová, stojí to za to, věnovat pozor. Intenzivitu stojí to za to, rovněž přizpůsobit k světlu – v temném prostoru lepší volbou budou určitě světlé a jemné barvy, a pozoruhodný rys můžeme obdržet díky okouzlujícím doplňkům a designerskému nábytku. Jestli se ukáže, že hlavní zdroj světla není silný, nejlepším nápadem bude mít několik menších – na příklad v formě na stěnu nebo stojících lamp.

Kromě barvy, nejlépe přemýšlet také dekorace. Můžou ony rovněž zvětšit prostor nebo ho zmenšit; záleží to nejen na jejich ploše, ale rovněž hustotě vzoru. Stěny pruhovaté a s tečkámi ve stylu vintage jsou dnes populární, ale bohužel sluší jen velkým interiérům – když někdo si přeje zvětšit prostor, ale bez vjemu holých stěn, může vybrat větší vzory, ale které se nachází v nějaké vzdálenosti od sebe, vybrat fototapetu s krajinomalbou, buď prostě závěsit obraz. V současné době je tolik pozoruhodných dekorací na zdi, že asi každý může najít něco perfektního, co bude slušet nejen osobnímu vkusu, ale také pravidlům aranžmá interiéru. Moc vysokou poptávkou se označují fototapety a dekorace ve stylu vintage anebo industriálním – přede vším, protože dávají interiérům úplnou proměnu.

V ohledu výběru podlahy stojí to za to, přemýšlet, jaká bude funkce toho pokoje. V kanceláři a dalších pracovištích průměrné linoleum není už populární – autentický pocit odbornosti dávají dřevěné panely a subtilní dlaždice. V dětském pokoji, a někdy rovněž obývaku doporučené jsou měkké textury – krásný koberec anebo stylové krytiny budou skvělou volbou. V kuchyni anebo koupelně klíčová je funkčnost, a proto podlaha musí být intuitivní k čistění a voděodolná – keramika je také tam doporučovaná.